31 травня 2019 року відбулось чергове засідання постійно діючого семінару «Діяльність підрозділів кримінальної поліції щодо попередження, припинення та розслідування злочинів у сучасних умовах» за темою «Діяльність підрозділів Національної поліції України щодо протидії правопорушенням, пов’язаним з корупцією». Враховуючи те, що протягом останнього десятиріччя проблематика протидії корупції в Україні перебуває у сфері посиленої уваги з боку законодавця, юридичної науки, ЗМІ і суспільства загалом, обговорювані на семінарі проблеми залучили до дискусії, окрім науковців також практичних працівників правоохоронних органів, суддів, прокурорів тощо.

Активну дискусію викликали питання запобігання і врегулювання конфлікту інтересів, незаконного сумісництва, порушення вимог законодавства про фінансовий контроль, інформаційного забезпечення виявлення і протидії вказаним порушенням тощо. Відкриття семінару відбулось під урочисті оплески учасників з нагоди нагородження відзнаками співробітників університету та курсантів відомчими нагородами за наукові досягнення, адже семінар став завершальним заходом університету в рамках Всеукраїнського фестивалю науки.

Обраний формат семінару дозволив усебічно обговорити гострі проблемні питання правового, організаційного та доктринального характеру, які виникають на згаданому напрямі діяльності, а також налагодити реальну взаємодію науковців з відповідними практичними працівниками для ефективних науково-практичних зв’язків.

Активний ритм дискусії був заданий начальником відділу організації діяльності у сфері запобігання та протидії корупції Департаменту підтримання обвинувачення та представництва інтересів держави в судах  Генеральної прокуратури України Валентиною Сеник, яка, за твердженням модератора заходу Олександра Дудорова, є однією з ключових осіб, завдяки кому в Україні відбувається реформування антикорупційного законодавства.

Враховуючи те, що основне навантаження на документування правопорушень, пов’язаних з корупцією покладається на підрозділи Національної поліції, цілком доречною та корисною була участь начальника Управління захисту економіки Луганської області Олексія Камишанського та начальника сектору УЗЕ в Луганській області ДЗЕ Національної поліції Дениса Шамши.

Проте висловлені проблемні питання так і залишилися б тезами доповіді, якби не участь у семінарі прокурорських працівників в особі прокурора Луганської області Володимира Янка. Застосування сучасних дистанційних методів спілкування дозволило отримати важливу інформацію щодо міжнародних антикорупційних здобутків від випускника університету, а нині, старшого детектива НАБУ Руслана Мельника.

Не залишились без уваги й сучасні інформаційно-технічні засоби, які не цураються використовувати правопорушники вчинюючи корупційні дії. Доповідь першого проректора Миколи Карчевського на тему «Блокчейн» привернула увагу присутніх до необхідності актуалізації як законодавства так і правозастосовної практики до потреб сучасності в частині відповідності існуючим суспільним відносинам у інформаційній сфері.

Активна науково-практична дискусія обраної теми семінару дозволила сформувати чітке бачення проблемних питань та шляхів протидії правопорушенням, пов’язаним з корупцією в Україні. Усі пропозиції щодо протидії правопорушенням, пов’язаним з корупцією разом з доповідями й виступами учасників семінару та його резолюцією будуть видані окремою збіркою найближчим часом і направлені до керівництва Національної поліції України, а також іншим зацікавленим суб’єктам.