Поліцейський квест за участю співробітників Головних управлінь Національної поліції України (відео)

23 травня доцентом кафедри організації правоохоронних та судових органів Миколою Яковенком та доцентом кафедри кримінально-правових дисциплін Сергієм Головкіним із курсантами 203, 204 взводів та студентами 206 групи було проведено поліцейський квест, що охоплював практичні заняття з дисциплін «Інформаційні технології в правозастосовній діяльності», «Криміналістика», «Тактико-спеціальна підготовка», «Юридична психологія», «Адміністративна діяльність Національної поліції», «Організація діяльності дільничних офіцерів поліції».

До заходу долучилися практичні працівники управління ювенальної поліції Головних управлінь Національної поліції України Луганської, Донецької, Дніпропетровської, Харківської, Запорізької, Чернігівської, Сумської та Полтавської областей.

Курсанти та студенти за безпосередньою участю практиків моделювали різні аспекти професійної діяльності поліції та комплексно використовували набуті  знання для удосконалення загальних та професійних якостей, зокрема щодо професійного спілкування.

За сценарієм до чергової частини відділу поліції звернулися мешканці житлового масиву із заявою про те, що в цьому місці забудовником ТОВ «Еліт-хаус» розпочалися роботи по облаштуванню будівельного майданчику, що на їх думку є незаконним.

Курсанти, студенти та практичні працівники в довільному порядку розподілилися на локальні  групи (основну та додаткову слідчо-оперативні групи, оперативних чергових чергової частини, групи швидкого реагування, дільничних офіцерів поліції, патрульних поліцейських, медіаторів, правозахисників та інших учасників). Крім того, були задіяні студенти, які представляли громадськість, правозахисників та представників засобів масової інформації.

Після прийняття заяви за телефонним дзвінком оперативним черговим за допомогою спеціальної програми тренажеру ІІПС було зареєстровано  повідомлення в системі Єдиного обліку заяв і повідомлень.

Після чого на місце події вирушили всі учасники гри. За легендою обурені мешканці перекрили рух транспорту, на що відразу відреагувала патрульна поліція, яка регулювала дорожній рух і приймала рішення про застосування превентивних заходів. Ситуація перетворилася на конфлікт з представниками компанії забудовника, який переріс у масові безлади. Через декілька хвилин спрацювала група захоплення, було застосовано заходи фізичного впливу та спецзасоби і бійку було припинено. Найбільш активних учасників безладів було затримано та складено відносно них відповідні матеріали про адміністративні правопорушення.

На місці сутички працювала слідчо-оперативна група, яка провела огляд місця події, де було вилучено пістолет, ніж та пляшку із легкозаймистою речовиною. Після чого до роботи долучилися дільничні офіцери поліції, які провели зустріч з громадянами та закликали їх до примирення. Крім того ними було проведено профілактичні бесіди з метою запобігання правопорушень в майбутньому.

За згодою учасників конфлікту та з метою вирішення інциденту було запрошено професійних медіаторів. Зрештою конфлікт було вичерпано та досягнуто домовленості, вигідні для всіх сторін.

Під час квесту викладачі та практичні працівники вербалізували конкретні завдання та чітко визначали напрямки роботи, серію запитань, на які потрібно дати відповіді, окреслювали проблему, що потребувала розв’язання, визначали позицію, яка мала бути захищена, і вказували на іншу діяльність, спрямовану на надання результатів відповідно до зібраної інформації.