Духовність через призму слов’янських мов, літератур

24 травня в ЛДУВС імені Е.О. Дідоренка відбулася науково-практична конференція «Духовність через призму слов’янських мов, літератур», яку до Дня слов’янської писемності й культури вже другий рік поспіль зорганізовують викладачі кафедри юридичної лінгвістики та документознавства.

Ідея конференції присвячена розгляду актуальних проблем розвитку мови в сучасному світі, літератури, інтерпретації художнього тексту, сучасної правничої термінології, комунікацій в українських версіях соціальних мереж тощо через наукові погляди молоді, залучення яких до наукових досліджень є одним із пріоритетних напрямів діяльності університету.

До заходу дистанційно долучився доктор політичних наук (науковий співробітник Icelandic Arctic Cooperation Network) Андрій Гладій, який у своїй доповіді розглянув схожість української та ісландської мов.

У наукових повідомленнях Дмитра Попова, Максима Сольоного, Богдана Тена, Дарини Мальцевої досліджено окремішні твори українських письменників, зокрема Івана Франка, Квітки-Основ’яненка, Василя Стефаника (екзистенція злочину, кари й покути; художні алюзії судової експертизи; юридичні та морально-етичні проблеми тощо).

Про духовну взаємодію білоруських та українських письменників ішлося у виступах Олени Арланової, Сергія Володька; про особливості розвитку американської літератури – Анастасії Назаренко;  питанню щодо різнотлумачення термінів у нормативно-правових актах – Олексія Русанова. Наукові повідомлення Анастасії Слухаєнко, Івана Савченка присвячені Великому Поетові – як Людини, і як Поета. Виступ Владислава Трощея – дослідженню історії створення твору Івана Франка. Про проблему мовної гри й мовленнєвої агресії в українських соцмережах ішлося в доповіді Владислави Недодаєвої.

Під час обговорення курсанти і студенти висловили свої враження.

«Сподобалося прослідковувати вплив слов’янських мов. Несподіваною для мене виявилася схожість ісландської та української мов», – Олена Арланова.

«Особливо цікаві доповіді, де порушено проблему злочину в літературі» – Анастасія Назаренко.

«Моє враження від конференції якнайкраще. Виникло бажання перечитати поему Шевченка «Великий льох» – Олександра Попова.

«Конференція пізнавальна. Цікаво, спонукає до нових досліджень» – Владислава Недодаєва.