Поліцейський квест “Адміністративне затримання” за участю курсантів та студентів університету

29 березня курсанти 101 взводу та студенти 105 групи під керівництвом завідувача кафедри організації правоохоронних та судових органів, д.ю.н. Сергія Іваницького взяли участь у поліцейському квесті “Адміністративне затримання”, під час якого відпрацювали типові ситуації “Дрібна крадіжка з промислового підприємства” (ст. 51 КУпАП) та “Злісна непокора законному розпорядженню або вимозі поліцейського” (ст. 185 КУпАП).

У процесі підготовки до заходу між курсантами та студентами було попередньо розподілено рольові позиції (правопорушник, поліцейські зі складу наряду патрульної поліції, заявник, свідки, поняті, адвокат-захисник, працівник центру безоплатної вторинної правової допомоги, начальник служби воєнізованої охорони підприємства), узгоджено послідовність й алгоритм дій кожного з учасників навчально-ділової гри.

Під час проведення квесту  удосконалено навички курсантів та студентів щодо складання протоколів про адміністративне правопорушення та адміністративне затримання в умовах конфліктної взаємодії із адвокатом-захисником, відпрацьовано застосування таких заходів забезпечення провадження у справах про адміністративне правопорушення, як особистий огляд, огляд речей і вилучення речей та документів,  актуалізовано навички забезпечення особистої безпеки правоохоронців.

У ході ділової гри її учасники отримали можливість наочно відмежувати доставлення правопорушника від його адміністративного затримання, усвідомити відмінність останнього від затримання, що здійснюється у кримінальному провадженні в порядку ст. 208 КПК України.

Найбільш активну участь у проведенні квесту взяли курсанти 101 взводу Богдан Тен, Іван Власов, Олексій Русанов та студент 105 групи Руслан Кийко.