Слухачі магістратури університету розглянули можливості використання інформаційних систем МВС, Національної поліції, інших правоохоронних органів та міжнародних організацій у досудовому розслідуванні кримінальних правопорушень

11 січня 2019 року в Луганському державному університеті внутрішніх справ імені Е.О. Дідоренка доцентом кафедри кримінально-правових дисциплін, підполковником поліції Володимиром Бондарем було зорганізовано та проведено відкриту лекцію на тему: «Використання інформаційних систем МВС, Національної поліції, інших правоохоронних органів та міжнародних організацій у досудовому розслідуванні кримінальних правопорушень».

У заході взяли участь  начальник сектору міжнародного поліцейського співробітництва ГУНП України в Луганській області, майор поліції Денис Скляніченко, провідний фахівець-адміністратор регіонального сервісного центру МВС в Луганській області Руслан Головінов та судовий експерт сектору досліджень зброї Луганського НДЕКЦ МВС України Дмитро Пец.

Під час лекції висвітлювались наступні питання: особливості функціонування інформаційних систем та баз даних Інтерполу та Європолу, Експертної служби МВС України, інформаційних ресурсів Національної автоматизованої інформаційної системи Єдиного державного реєстру МВС України щодо транспортних засобів та їх власників, а також особливості використання інформації, що міститься в зазначених інформаційних системах під час виявлення, досудового розслідування та профілактики кримінальних правопорушень.

У процесі заняття увага слухачів зосереджувалася на проблемних питаннях організації міжнародного розшуку окремих категорій осіб та транспортних засобів, проведення перевірок вогнепальної зброї, гільз, куль та інших об’єктів балістичних колекцій, а також виявлення транспортних засобів, які знаходяться в угоні за завданнями підрозділів досудового слідства Національної поліції України.