
08 листопада 2018 року в переддень Дня української писемності та мови з ініціативи кафедри юридичної лінгвістики та документознавства було проведено круглий стіл «Знання державної мови — це питання національної безпеки України».
Учасники круглого столу обговорили юридичні засади функціонування мов та лінгвістичні питання. Зокрема, статус мов, закріплений у нормативних актах; суперечливість, половинчастість проекту Закону про державну мову тощо.
Предметом особливої уваги викладачів, курсантів і студентів стало обговорення чинників національної безпеки, до яких належать інформаційний; освітній, науковий, культурний, релігійний та мовний, що передбачає забезпечення безперешкодного функціонування української державної мови в усіх сферах суспільного життя. Однак мовний чинник в означеному комплексі, як зазначали доповідачі, є чи не основним, оскільки він репрезентований у кожному з названих факторів.
В обговоренні дійшли висновків, що питання мови – це фундаментальне питання. Мова передусім є символом і знаком самостійної держави. З огляду на стратегічний напрям інтеграції України до ЄС мовне законодавство повинно формуватись як частина узгодженої в суспільстві та чіткої мовної політики держави з урахуванням європейських правових стандартів. Передовсім показовим має стати вільне й повсякчасне володіння державною мовою представниками національної еліти, зокрема й бізнеселіти. І це загалом європейські стандарти мовної політики.