Участь співробітників університету в презентації результатів дослідження “Верховенство права та окуповані території Донбасу і Криму”

13 листопада в м. Київ Центр досліджень верховенства права Національного університету “Києво-Могилянська академія” презентував результати дослідження “Верховенство права та окуповані території Донбасу і Криму”, здійсненого протягом серпня – грудня 2017 р. та переглянутого у 2018 р. Дослідження було здійснене в рамках проекту “Місцеве самоврядування та верховенство права в Україні” шведського урядового агентства з питань миру, безпеки та розвитку Академія Фольке Бернадотта, за фінансової підтримки Швеції.

 Разом із представниками органів місцевого самоврядування, центральних органів виконавчої влади, Верховної Ради України, академічних установ та вищих навчальних закладів, міжнародних організацій, українськими та міжнародними експертами участь у заході взяли завідувач кафедри державно-правових дисциплін ЛДУВС імені Е.О. Дідоренка, д.ю.н. Володимир Нестерович та начальник відділу організації наукової роботи університету, к.ю.н. Володимир Бондар.

Учасники обговорили подальші напрями розвитку ситуації, шляхи реінтеграції окупованих територій, необхідні кроки для захисту прав людини та гарантування верховенства права крізь призму сучасних викликів окупації. Окрім цього, також без уваги не залишились питання, пов’язані із особливостями роботи органів місцевого самоврядування, інших гілок влади, зокрема, щодо надання адміністративних послуг внутрішньо переміщеним особам, а також громадянам України, котрі проживають на тимчасово окупованих територіях.