День української писемності та мови в університеті

09 листопада до Дня української писемності та мови в Луганському державному університеті  внутрішніх справ імені Е.О. Дідоренко відбулась низка святкових заходів.

Курсанти та студенти долучилися до написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності. Ця своєрідна акція єднання навколо державної мови проводиться в Україні вже 18 рік поспіль. Цьогорічний диктант під назвою «Крила України», який згідно з усталеною традицією  прочитав український лінгвіст Олександр Авраменко, був нелегким, зокрема, у молоді виникли питання щодо пунктуації.

Кращі роботи хлопців та дівчат відправлено на конкурс, утім головним є не перемога, а відчуття єдиної родини, належності до великої незалежної сім’ї українства, популяризація та плекання рідної мови й культури.

Цього дня понад 50 курсантів та студентів взяли участь у І етапі ХІХ Міжнародного конкурсу з української мови імені П. Яцика та І етапі ІХ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка.

Викладачі кафедри юридичної лінгвістики та документознавства університету  підготували стінгазету з цікавими фактами про українську мову.

День української писемності та мови має велике значення. У всьому світі відомо, що державна мова є універсальною формою об’єднання людей в єдине ціле, в одну націю, що безпосередньо стає надійною основою розвитку та зміцнення держави.