Нові герої в проекті історичного гуртка

14 березня в рамках роботи гуртка «Чорна рада» курсанти познайомились з новими видатними особистостями Луганського краю. Цього разу молодь відкрила для себе такі ім’я як Михайло Матусовський та Петро Шевченко-Біливода. «Ми не випадково виділяємо їх серед інших митців. Наприклад, перший з них уславив рідний край далеко за межами України. Важко назвати ще одного письменника на теренах нашої держави, який би з такою ніжністю й любов’ю так часто згадував свою маленьку батьківщину, якою для нього був Луганськ ,як у віршах, так і в автобіографічній прозі»,- зазначила керівник гуртка, к.і.н Вікторія Пилипенко.

Начальник навчально-методичного відділу Володимир Веретянніков ознайомив молодь з творчим та життєвим шляхом видатного поета-пісняра Михайла Матусовського. Для молоді стало несподіванкою, що наш земляк є автором популярних пісень пізньорадянських часів: «Подмосковные вечера», «Романс» («Целую ночь соловей нам насвистывал…», або «Белой акации гроздья душистые…»), На безымянной высоте», «Старый клён», «Школьный вальс», «С чего начинается Родина»,  «Вологда», «Сиреневый туман» та інші.

Курсант Валерій Негода розповів всім присутнім про тематичне розмаїття творчого надбання ще одного поета Луганщини Петра Шевченка-Біливоди. Дмитро Сухов зачитав уривок з вірша автора  «Я нікому не родич…».

У поезії наших земляків немає високих слів, патетики, усі прикмети рідного краю буденні, але вони з дитинства входять у людську свідомість, залишаючи свій слід.