Науково активний день у Львівському державному університеті внутрішніх справ за участю представників ЛДУВС імені Е.О. Дідоренка

23 березня співробітники університету Володимир Бондар та Олексій Бочковий взяли участь у двох важливих заходах в м. Львів: семінарі-нараді з питань підвищення якості підготовки фахівців для підрозділів карного розшуку, а також у науково-практичному семінарі «Інформаційно-аналітичне забезпечення діяльності підрозділів кримінальної поліції».

Під час наради були обговорені питання удосконалення освітнього процесу, в якому взяли участь представники Департаменту карного розшуку Національної поліції України, керівники Управлінь карного розшуку восьми областей Західного регіону країни та працівники закладів вищої освіти МВС України. За результатами заходу було прийнято рішення звернутись до керівництва МВС України щодо корегування навчальних планів, на підставі яких здійснюється підготовка фахівців для підрозділів кримінальної поліції НП України. Всі пропозиції та побажання учасників обговорення були узагальненні в резолюції семінару-наради.

У рамках науково-практичного семінару, присвяченого інформаційно-аналітичному забезпеченню Олексій Бочковий звернув увагу присутніх на значне відставання в технічному оснащенні оперативних підрозділів Національної поліції від вимог сьогодення в протидії злочинності. Він навів закордонний приклад застосування сучасних інформаційних систем та відсутність значного бюрократичного впливу на їх використання в правоохоронній діяльності. При цьому, наголосив про необхідність розвитку вже існуючого досвіду ефективного застосування інформаційно-аналітичних систем, у тому числі й фахівцями ГУ НП України в Луганській області.

Володимир Бондар обґрунтував необхідність розробки та запропонував комплекс заходів щодо впровадження єдиного балістичного стандарту проведення за допомогою автоматизованих балістичних ідентифікаційних систем перевірок куль та гільз, вилучених при проведенні слідчих (розшукових) дій під час досудового розслідування кримінальних правопорушень, учинених із застосуванням вогнепальної зброї.

Серед учасників семінару були керівники управлінь ГУНП у Львівській області: управління організаційно-аналітичного забезпечення та оперативного реагування, управління інформаційно-аналітичної підтримки; працівники Карпатського управління кіберполіції; науковці закладів вищої освіти МВС України, що здійснюють підготовку поліцейських.

Формат проведених заходів дозволив максимально наблизити науку до практики й навпаки, що беззаперечно сприяє ефективному вирішенню нагальних проблем у протидії злочинності.