Нарада МОН «Зміни до Умов прийому на навчання до вищих навчальних закладів України в 2017 році”

На базі Національного університету харчових технологій відбулася ініційована Міністерством освіти і науки України регіональна нарада-семінар з питань організації і проведення прийому вступників у 2017 році за участю  представників МОН та працівників приймальних комісій вишів. ЛДУВС ім. Е.О.Дідоренка представляв відповідальний секретар приймальної комісії університету Володимир Бондар.

Тема наради – «Зміни до Умов прийому на навчання до вищих навчальних закладів України в 2017 році».  Докладно презентував зміни до Умов прийому на навчання до вищих навчальних закладів України в 2017 році директор Департаменту вищої освіти МОН Олег Шаров. Зокрема він повідомив, що Умови були впорядковані, їх текст переписаний заново, незагальна інформація була винесена в додатки; електронні кабінети вступники зможуть створювати завчасно (починаючи з 29  червня); щодо визначення конкурсних предметів і коефіцієнтів виші отримують максимум автономії з мінімумом обмежень;  кількість заяв, які зможуть подавати вступники, порівняно з минулим роком зменшується з 15 на 5 спеціальностей до 9 на 4 спеціальності; пільговики тепер зараховуватимуться ВНЗ самостійно.

Також Олег Шаров презентував реформи цьогорічних Умов прийому – збільшення на 10% максимального обсягу порівняно з минулим роком та встановлення мінімального обсягу самими навчальними закладами; остання хвиля зарахування для технічних і природничих спеціальностей після зарахування пільговиків; Умови прийому на основі ОКР «молодший спеціаліст» регламентуватимуться окремим документом. Крім того, доповідач зазначив, що зміни до Умов прийому були внесені у зв’язку зі змінами внесеними до Законів України, введенням у дію рішень Уряду, а також після опрацювання пропозицій НДУ та ЦОВВ, систематичних звернень громадян і ВНЗ та технічними уточненнями і виправленнями й новим софтом ЄДЕБО. Далі він детально прокоментував кожну зміну. Наприкінці виступу Олег Шаров наголосив, що у строках вступної кампанії і розрахунках конкурсного балу змін не відбулося, та роз’яснив деякі нюанси вступу-2017.

Голова Державної інспекції навчальних закладів Руслан Гурак акцентував увагу на неухильному дотриманні правил прийому до вишів. Про технічні аспекти вступної кампанії розповіла директор ДП «Інфоресурс» Оксана Бєлік. Зокрема, фахівець познайомила зі змінами в програмному забезпеченні ЄДЕБО, звернула увагу на зменшенні кількості скан-копій документів, які необхідно буде завантажувати, проанонсувала електронне ліцензування ВНЗ, розповіла про електронні цифрові підписи працівників приймальних комісій та оновлений електронний кабінет вступника.

В кінці наради-семінару Олег Шаров і Оксана Бєлік відповіли на численні запитання присутніх.