Загальнонаціональний юридичний форум об’єднав науковців та силовиків зі всієї України

25 травня в університеті відбувся Загальнонаціональний юридичний форум «Доступ до правосуддя у контексті судової реформи». Захід організований Луганським державним університетом внутрішніх справ імені Е.О. Дідоренка в партнерстві з Координатором проектів ОБСЄ в Україні та Верховним Судом.

З вітальним словом до гостей та учасників заходу звернулись Олександр Водянніков – національний радник з юридичних питань, керівник відділу верховенства права Координатора проектів ОБСЄ в Україні, LLM, кандидат юридичних наук; Віталій Комарницький – ректор Луганського державного університету внутрішніх справ імені Е.О. Дідоренка, доктор юридичних наук, професор та Володимир Гаврилюк – голова Апеляційного суду Луганської області.

У межах першої панельної дискусії обговорювалися проблеми судової реформи та шляхи забезпечення доступу до правосуддя. В обговоренні взяли участь: Микола Мазур – суддя Верховного Суду, кандидат юридичних наук, доцент, Дмитро Костюков – член Ради суддів України, суддя Краматорського міського суду Донецької області, Андрій Козлов – член Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Вячеслав Навроцький – член-кореспондент Національної академії правових наук України, професор кафедри теорії права та прав людини Українського католицького університету, доктор юридичних наук, професор.

На другій панельній дискусії, яка присвячена обговоренню актуальних питань доступу до правосуддя в умовах проведення операції об’єднаних сил із забезпечення національної безпеки і оборони в Донецькій та Луганській областях виступили: Володимир Янко – прокурор Луганської області, Віталій Кострицький – заступник голови Апеляційного суду Луганської області, Сергій Чиркін – голова Луганського окружного адміністративного суду, Сергій Колесник – начальник ГУ НП у Луганській області, Віталій Руденко – суддя-спікер кримінальної палати Апеляційного суду Луганської області, Геннадій Зеленов – начальник відділу єдності правових позицій правового управління (ІІІ) департаменту аналітичної та правової роботи апарату Верховного суду, кандидат юридичних наук, доцент. Модерував дискусію Микола Карчевський – т.в.о. першого проректора Луганського державного університету внутрішніх справ імені Е.О. Дідоренка, доктор юридичних наук, професор.

Кримінально-правові проблеми забезпечення єдності правозастосовної практики обговорили Олександр Дудоров – провідний науковий співробітник науково-дослідної лабораторії з проблем попередження, припинення та розслідування злочинів територіальними органами Національної поліції України Луганського державного університету внутрішніх справ імені Е.О. Дідоренка, доктор юридичних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України; Наталія Ярмиш – старший викладач відділу кримінально-правових дисциплін Національної академії прокуратури України, доктор юридичних наук, професор, Наталія Савінова – декан факультету морського права та менеджменту Національного університету «Одеська морська академія», доктор юридичних наук, старший науковий співробітник, Олександр Марін – доцент кафедри кримінального права і кримінології юридичного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка, кандидат юридичних наук, доцент, Оксана Книженко – старший викладач відділу кримінально-правових дисциплін Національної академії прокуратури України, доктор юридичних наук, професор, Тарас Созанський – перший проректор Львівського державного університету внутрішніх справ, кандидат юридичних наук, доцент, Геннадій Зеленов – начальник відділу єдності правових позицій правового управління (ІІІ) департаменту аналітичної та правової роботи апарату Верховного суду, кандидат юридичних наук, доцент.

Четверта панельна дискусія була присвячена  процесуальним новелам судової реформи та залучила до жвавої дискусії провідних науковців країни: Анатолія Волобуєва – професора кафедри кримінально-правових дисциплін та судових експертиз Донецького юридичного інституту МВС України, доктора юридичних наук, професора, Миколу Руденко – професора кафедри кримінально-правових дисциплін Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, доктора юридичних наук, професора, Олену Овчаренко – доцента кафедри судових та правоохоронних органів Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, доктора юридичних наук, доцента, Тимура Лоскутова – професора кафедри кримінально-правових дисциплін та судових експертиз Донецького юридичного інституту МВС України, доктора юридичних наук, доцента, Віктор Бояров – професора кафедри кримінального процесу та криміналістики Академії адвокатури України, кандидата юридичних наук, доцента. Модератором дискусію виступив Сергій Іваницький – професор кафедри організації правоохоронних та судових органів Луганського державного університету внутрішніх справ імені Е.О. Дідоренка, доктор юридичних наук, доцент.