Тематична година, присвячена Дню визволення України від нацистських загарбників.

26 жовтня в  Луганському державному університеті внутрішніх справ ім. Е. О. Дідоренка курсанти та студенти провели тематичній захід та вшанували пам’ять мільйонів полеглих за визволення української землі. День визволення України в нашій державі відзначають щорічно 28 жовтня, відповідно до Указу президента від 20 жовтня 2009 року.

Розпочався захід з короткої доповіді  кандидата історичних наук, старшого викладача кафедри соціально-гуманітарних дисциплін ЛДУВС ім. Е. О. Дідоренка Вікторії Пилипенко про нелегкі часи України 1941-1945 років. «В ході Другої світової війни 1941–1945 років саме на території України відбулися ключові битви за визволення Європи від нацистської навали. За час визволення України силами чотирьох Українських фронтів, які налічували понад 2,3 млн. осіб, протягом січня 1943 року – жовтня 1944 року було проведено серію блискучих наступальних операцій. А завершила все Карпатська операція, що розпочалася 9 вересня 1944 року. 27 жовтня було звільнено Ужгород, 28 жовтня  війська вийшли на сучасний кордон нашої держави.» –  зазначила Вікторія Пилипенко.

Далі молодь переглянула документальний фільм «Освобождение» 2014 року (режисер – Олексій Лябах). Основою для сценарію якого, став фронтовий щоденник 18-річного краснодарівця Андрія Моісеєнко. Зараз ветерану 92 роки, і його пам’ять про Велику Вітчизняну зберігається в нагородах, кількох світлинах та в старенькому блокноті, який був при ньому протягом всієї війни.

«Ми щиро вдячні нашим дідам та бабусям. Пам’ять народу ніколи не зможе забути тих, хто загинув, захищаючи та відстоюючи територіальну цілісність та право українців самим обирати шлях у майбутнє» – висловились наприкінці хлопці та дівчата.