Світла пам’ять Бараненко Борису Івановичу

16 березня пішов з життя видатний науковець, досвідчений практик, вчитель та наставник, професор Борис Іванович Бараненко, завідувач науково-дослідної лабораторії з проблем попередження, припинення та розслідування злочинів Луганського державного університету внутрішніх справ імені Е.О. Дідоренка.

Життєвий шлях Бориса Івановича – зразок людської гідності, добропорядності та мудрості. Народився він 9 лютого 1935 року в місті Донецьк. З 1954 й до грудня 1971, тобто майже вісімнадцять років, Борис Іванович присвятив діяльності правоохоронця. За ці роки він працював на різних посадах від оперуповноваженого до заступника начальника з оперативної роботи УВС м. Маріуполя Донецької області.

Маючи колосальний досвід практичної діяльності з 1971 року й до останнього дня Борис Іванович самовіддано займався науковою та навчально-викладацькою роботою. За час наукової роботи він брав участь у більш ніж 80 наукових дослідженнях, у третині з яких був науковим керівником науково-дослідної роботи. Брав безпосередню особисту участь у розробці проектів Законів України: «Про оперативно-розшукову діяльність» (1992 р), «Про організаційно-правові основи боротьби з організованою злочинністю» (1993 р), Державних програм щодо боротьби з організованою злочинністю й корупцією в Україні, а також у підготовці організаційно-методичних документів щодо створення Координаційного комітету по боротьбі з корупцією і організованою злочинністю при Президентові України тощо.

Бараненко Борис Іванович є засновником постійно діючого семінару «Методологічні проблеми теорії та практики оперативно-розшукової діяльності в сучасних умовах». Крім того, він був ініціатором створення науково-дослідної лабораторії з правових та організаційно-тактичних проблем ОРД як структурного підрозділу Луганського державного університету внутрішніх справ імені Е.О. Дідоренка, яку й очолював до останнього дня свого життя.

Колектив Луганського державного університету внутрішніх справ імені Е.О. Дідоренка глибоко сумує та висловлює щире співчуття його родині, рідним та близьким. Світла пам’ять про Бориса Івановича Бараненко назавжди залишиться в наших серцях.