Питання захисту прав внутрішньо переміщених осіб обговорені на регіональній дискусії

Луганським державним університетом внутрішніх справ імені Е.О. Дідоренка спільно з Центром дослідження проблем верховенства права та його втілення в національну практику України при Національному університеті “Києво-Могилянська Академія” та Академією Фольке Бернадотта (Швеція) у рамках Шведсько-українського проекту, що фінансується Шведським агентством з міжнародного розвитку та співпраці (SIDA),  29 та 30 вересня у містах Краматорську та Сєвєродонецьку проведено дві Регіональні дискусії на тему “Стан забезпечення і захисту прав внутрішньо переміщених осіб і прав людини на непідконтрольних територіях Донбасу і Криму”.

У рамках дискусії  обговорені питання стану забезпечення і захисту прав внутрішньо переміщених осіб і прав людини на непідконтрольних територіях Донбасу, насамперед у таких сферах як: надання реєстраційних послуг; здійснення підприємницької діяльності; здобуття освіти; соціальний захист населення; реалізація політичних прав.

У заході  взяли участь  науковці  ВНЗ Луганської та Донецької областей, представники суддівського корпусу, місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та міжнародних організацій, які працюють у регіоні (United Nations Office of the High Commissioner for Human Rights, OSCE Special Monitoring Mission to Ukraine, ICLA Norwegian Refugee Council, People in Need, Action Against Hunger, Help Age International в Україні, Товариство Червоного Хреста України).

Дискусія вийшла жвавою, всебічною та змістовною. За її  результатами буде проведено наукове дослідження  реального стану забезпечення і захисту прав внутрішньо переміщених осіб і прав людини на непідконтрольних територіях Донбасу і Криму, а також підготовлено пропозиції щодо вдосконалення чинного законодавства України з цього питання.