Особлива місія волонтерів та особливості роботи поліцейських підрозділів у зоні проведення АТО

21 грудня в університеті відбулася зустріч курсантів з бійцями батальйону патрульної служби поліції особливого призначення Полтава-1 та представником волонтерської служби Сєвєродонецька Жанною Скорик.  Поліцейські розповіли молоді про особливості своєї роботи в зоні проведення АТО та труднощі, з якими доводиться стикатися бійцям на передовій.

«Робота поліцейського є надзвичайно складною та ризикованою, адже змушує працювати часто в екстремальних умовах, інколи при відсутності підтримки серед цивільного населення. Проте, ми радимо вам суворо дотримуватися букви закону й дбати про офіцерську честь, незважаючи ні на що», – зауважили бійці батальйону.

Окрім життєвих порад, хлопці відповіли на питання курсантів щодо особливостей організації побуду на лінії вогню, взаємовідносин між військовими та мирним населенням, поділилися цікавими випадками, що траплялися з ними під час проходження служби на сході країни.

Жанна Скорик звернула увагу на особливу місію волонтерів, від яких часто залежить не лише життя солдата, але й спокій людей прифронтової зони. Вона поділилася враженнями від роботи з населенням так званої «сірої зони», зазначивши, що  незважаючи на тяжкі умови виживання в людях живе незламний патріотизм й дух українства. Курсанти були вражені масштабами проведеної сєверодонецькими волонтерами роботи, особливо тим, що до допомоги солдатам долучаються люди різних вікових категорій та статків.

«Подібного роду зустрічі з безпосередніми учасниками подій на сході України є життєво необхідними для молодого покоління, яке лише починає формувати свої життєві принципи та переконання. Жоден фільм чи талановито написана стаття не замінять живого спілкування, обміну емоціями, думками. Ми маємо прекрасну нагоду дізнатися історію від її творців, отримати інформацію, яку не знайдеш на сторінках підручників та газет. Саме в цьому є цінність усної історії – отримувати різнобічні знання від прямого джерела і самому аналізувати почуті факти», – підкреслила кандидат історичних наук, старший викладач кафедри ЛДУВС імені Е.О. Дідоренка Вікторія Пилипенко.