Члени історичного гуртка познайомились з новими обличчями Луганщини

Героїнями чергового засідання «Чорна рада» стали жінки, на долю яких випала боротьба за право залишатися вірними собі, власним цінностям та ідеалам. З першою курсанти познайомились з Ольгою Лядської, яка в свої 15 років пізнала весь тягар війни, а в 17 вимушена була протистояти радянській репресивній машині, що перемелювала всіх, хто залишився в тилу німецької окупації. “Ольга Лядська стала заручницею легенди, яку художню обробив у романі “Молода Гвардія” Олександр Фадєєв, приписавши дівчині зв’язки з німцями та зраду радянських підпільників. Їй знадобиться майже 50 років, щоб повернути своє чесне ім’я, а її доньці – сила волі й духу, щоб усю свою молодість розвінчувати клеймо дитини зрадників»,– зауважив доцент кафедри соціально-гуманітарних дисциплін і юридичної психології Василь Поклад.

Століття відділяє Ольгу Лядську від ще однієї жінки з непростою долею – Христини Алчевської. “Для мене Христина Алчевська є прикладом того, як можна любити свою професію й отримувати справжнє задоволення від допомоги людям”,– ділиться своїми враженнями курсант Валерія Талимончук. Справа в тому, що друга героїня історичного гуртка, попри заборону батька й відкрите неприйняття суспільством розумних жінок, змогла не лише отримати вищу освіту, але й відкрити школу для жінок із власною системою викладання.

«Звичайні люди Луганщини із незвичайною долею вкотре доводять, що нам є ким пишатися. Герої живуть з нами, тільки треба відкрити їх для себе. Історичний гурток і далі продовжуватиме цикл засідань про наших земляків. Приєднуйтесь!»,–  наголосила керівник гуртка Вікторія Пилипенко.